Віталій Джус - тамада Хмельницький
Меню
Віталій ДжусТамада

• Весільні традиції і обряди різних країн світу

 

Весілля належить до одних із самих яскравих, цікавих і багатих на традиції свят. В Україні є багато звичаїв та весільних обрядів: посипання наречених пшеницею, розламування весільного короваю, знімання фати, перетанцьовування з незаміжніми дівчатами, кидання весільного букетику, сімейний танець, миття ніг тещі і одягання її в чоботи та багато іншого. Весільні традиції нашої країни часто відрізняються між собою в залежності від регіону. Але якщо для нас наші весільні звичаї є доволі зрозумілими, то існують країни де вони набувають доволі незвичного характеру. Які ж існують звичаї і традиції в інших країнах світу.

 

Єгипет

Єгипет являється країною, яка започаткувала шлюби. В цій країні першими у світи запропонували узаконювати відносини між подружжям і укладати шлюбний контракт, в якому детально описувалися обов’язки чоловіка і дружини. Обмін обручками також вперше з’явився в цій країні. Тут дозволено чоловікові мати чотири дружини, але з умовою всіх їх забезпечити. Під час самого весілля відбувається багато танців. Присутній традиційний для країни танець живота, а також танець з юбкою і мечами.

 

Мексика

Тут всі організаційні і фінансові затрати на весілля прийнято покладати на плечі хрещеним батькам. Цікавою особливістю на весіллі в Мексиці є одівання масок смерті та зображення нареченого і нареченої. До слова це дійство відбувається на ходулях.

 

Тибет

Кожен з гостей має благословити молодих, при цьому надіти їм на шию свій шарф. Жінці в цій країні дозволено мати двох чоловіків.

 

Узбекистан

В першу шлюбну ніч з нареченою поряд знаходиться її родина. Наречений же має право побути з коханою тільки на другу ніч. Після укладання шлюбу молоді мають бути поруч 40 днів.

 

Лівія

В Лівій святкування весілля відбувається на протязі 8 днів. На 6 день свята наречений дарує нареченій корзину із дарунками, в якій знаходяться пахощі і тканини.

 

Руанда

Після весілля, дружині дозволено штовхати, дряпати, кусати свого чоловіка вночі на протязі декількох тижнів після весілля. Рахується що за цей час жінка позбавиться від злості і подальше життя подружжя буде проходити в мирі.

 

Греція

Греції має також багаті весільні традиції. Перед початком весілля, коли наречені ще збираються, для них співаються особливі пісні. Друзі нареченого і подружки молодої одягаються в спеціальний одяг, на якому зображено око. Рахується що тим самим вони відлякують злих духів та захищають молоду пару від невдач.

На весіллі в Греції багато часу танцюють. Існує навіть спеціальний «танець грошей». Під час нього гості танцюють з молодятами і під час танцю прикріпляють грошові купюри до одягу наречених. В деяких регіонах Греції є звичай пускати малих дітей побігати на постіль молодих для того щоб принести достаток і багатий рід в нову сім’ю.

 

Болгарія

Коли наречені залишають свято, замість пшениці чи рису, їх посипають плодами інжиру.

 

Німеччина

В переддень весілля друзі нареченої приходять до неї дому, розбивають на порозі посуд і тарілки. Молода в свою чергу має все прибрати і вимити, щоб не залишити і дрібного уламку, аби це було останнє, що розбилося в її житті.

В сам день весілля, наречена повинна мати в кишені хліб і сіль, що буде символізувати достаток сім’ї.  Наречений приносить із собою зерно, символ удачі та багатства. По завершенні весільної церемонії, наречені проходять по доріжці з ялинкових гілок, з побажанням від гостей кохання, вірності, достатку родині. За це молодята дарують своїм гостям платки, в які вони зможуть завернути їжу, що залишилася і віднести її собі додому.

 

Угорщина

В цій країні прийнято великою кількістю гостей приходити до дому нареченої, а потім разом супроводжувати її до нареченого. На самому банкеті також існує танець з грошима. Молода ставить на центр танцпола свою туфлю і кожен, хто бажає потанцювати з нею, кладе гроші в туфельку.

 

Індія

В Індії весілля гуляють з розмахом, запрошують велику кількість гостей. Дівчина має досягти 16 річного віку, а от нареченому може бути всього 5-6 років аби одружитися. Для того щоб вберегти наречених від злих духів, член їхньої родини чоловічого роду посипає закоханих пелюстками квітів.

 

Китай

Під час весільної церемонії наречені п’ють мед або вино із чаш, зв’язаних між собою червоною стрічкою. Червоний колір в Китаї є символом кохання і радості, тому присутній і в іншій весільній атрибутиці, часто і весільне плаття молодої також має червоний колір. Ще однією особливістю свята є те, що весільний торт розрізається з низу вверх, що означає розвиток і сходження в подальшому сімейному житті.

 

Польща

В Польщі є традиція купувати танець з нареченою. Гості мають закріпити гроші на її платті, лише після цього отримують право потанцювати з молодою. Інший звичай складаються в тому, що весільні гості роблять велике коло, молодята стають в його центрі, наречений знімає фату і в цей час всі кидають їм гроші замість дарунків, а молодята вже самі на них придбають все те, що самі забажають.

 

Португалія

В Португалії подібно Угорщині гості мають можливість потанцювати з нареченою після того, коли покладуть гроші в її туфлю, яку їм припідносять.

 

Франція

В цій країні під час свята молодята випивають вино з кубка із двома ручками.

 

Шотландія

Наречений, перед тим як прийняти наречену в свою сім’ю, одягає їй на плечі клітчастий платок, який закріплює за допомогою срібних булавок.

 

Японія

В Японії наречена має змінити під час святкування три своїх наряди: національне біле кімоно, червоне кімоно, звичайний європейський наряд. Молоді випивають дев’ять ковтків саке. Рахуються що після цього вони стають по справжньому чоловіком та дружиною.

 

Кенія

В цій африканській країні дуже популярні цивільні шлюби. Тому офіційне весілля часто відбувається після того, як стало відомо що дівчина чекає на дитину. Перед святом руки і ноги нареченій розмальовують червоно-чорними кольорами, фарба від яких тримається до року. Чоловік в свою чергу в перший місяць сімейного життя одягається в жіночий одяг для того, аби краще зрозуміти і відчути як то бути жінкою. Також цікавим моментом весілля є те, що батько нареченої плює на голову і груди молодій, захищаючи тим самим її подружнє щастя.

 

Норвегія

В день весілля наречені висаджують по обидві сторони дому саджанці ялинок.

 

Чілі

Під час заручин наречені одягають весільні обручки на праву руку. А вже після шлюбу обручки носяться на лівій руці.

 

 

Ведучий Віталій Джус  2.03.2020

https://tamada-djus.com.ua